Strona główna

O nas
Deklaracja dostępności
Statut
Sprawozdania
Władze
Kontakt

Kiosk z prasą dla niewidomych

Niewidzialna Galeria Sztuki

Opera dostępna dla osób niewidomych

Internetowy Klub Filmowy Osób Niewidomych „Pociąg”

e-Wolontariat

Odwiedź nas na Facebook'u

Wspólnie dla Dziedzictwa edycja 2023

Projekty Rok 2024

Zamówienia na towary i usługi

Projekt „Niewidomi na tandemach. Poznajemy pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej” realizowany przez Stowarzyszenie „De Facto” w okresie od 15.04.2023 do 31.10.2023 w ramach Umowy 70/WDD/2023 dotycząca dofinansowania zadania w ramach Programu Wspólnie dla dziedzictwa.

W ramach zadania po raz pierwszy udostępnimy osobom niewidomym z całej Polski Pomnik Historii „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej” - unikatowe siedziby najświetniejszych z europejskich dynastii: Hohenzollernów, Habsburgów, jak również arystokratycznych rodów, takie jak: Schaffgotschów, Radziwiłłów, Czartoryskich.
Rezultatem zadania będzie wzrost świadomości społecznej w zakresie roli i wartości dziedzictwa kulturowego, w wyniku pozyskania i udostępnienia osobom niewidomym wiedzy na temat dziedzictwa, jego znaczenia i wartości z nim związanych, umożliwiającej tworzenie pozytywnej emocjonalnej więzi pomiędzy osobami niewidomymi a dziedzictwem kulturowym.

  • 12 osób niewidomych weźmie udział w warsztacie edukacyjnym i spacerach edukacyjno-poznawczych oraz na tandemach z pomocą wolontariuszy przejedzie wzdłuż Kotliny Jeleniogórskiej poznając „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej”.

  • 40 osób niewidomych weźmie udział w spotkaniu on-line „Żywe dziedzictwo–tradycje od pokoleń” w ramach EDD 2023.

  • 340 osób niewidomych otrzyma bezpłatnie publikację „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej”.

  • Wykonamy 7 makiet 3D detali architektonicznych charakterystycznych dla architektury rezydencjalnej. W ramach działania zostaną wykonane projekty 7 makiet detali architektonicznych specyficznych dla 8 pałaców z Kotliny Jeleniogórskiej.

  • Wykonamy 14 tyflografik pałaców i parków krajobrazowych Kotliny Jeleniogórskiej.

  • Zorganizujemy warsztat edukacyjny na temat dziedzictwa kulturowego z elementami edukacji architektury rezydencjalnej oraz spacery edukacyjno-poznawcze z zastosowaniem metod multizmysłowego poznawania i eksplorowania Pomnika historii „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej”.

Pliki do wysłuchania:
Niewidomi na tandemach. Poznajemy pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej relacja z pobytu do wysłuchania
Relacja zdjęciowa na FB
 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”


Dofinansowano ze środków Budżetu Państwa
Program: Narodowy Instytut Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa”

Nazwa zadania: Niewidomi na tandemach. Poznajemy pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej.
Całkowita wartość zadania: 81 730,00 zł
Wartość dofinansowania: 69 000,00 zł
Celem zadania jest poznawanie Pomników Historii „Pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej” - unikatowe siedziby najświetniejszych z europejskich dynastii: Hohenzollernów, Habsburgów, jak również arystokratycznych rodów, takie jak: Schaffgotschów, Radziwiłłów, Czartoryskich. Poznanie unikatowych wartości historyczne materialne i niematerialne, pałaców i parków krajobrazowych Kotliny Jeleniogórskiej.

 

Copyright (c) 2024 defacto.org.pl