Strona główna

O nas
Statut
Sprawozdania
Władze
Kontakt

Kiosk z prasą dla niewidomych

Niewidzialna Galeria Sztuki

Internetowy Klub Filmowy Osób Niewidomych „Pociąg”

Audio-Wolontariat

Odwiedź nas na Facebook'u

VII Festiwal Kultury i Sztuki
(dla Osób Niewidomych)

Zamówienia na towary i usługi

Projekt Niewidzialna Galeria Sztuki dla Osób Niewidomych zapoczątkowany w 2015 roku, obecnie kontynuowany w ramach trzyletniego projektu MKiDN Edukacja Kulturalna 2017 – 2019.

W Niewidzialnej Galerii Sztuki osoby niewidome przeczytać mogą audiodeskrypcję ponad 550 największych dzieł sztuki polskiej i światowej z dziedziny malarstwa, architektury i rzeźby, reprezentujących 5 okresów w sztuce oraz ponad 50 kierunków artystycznych.

Niewidzialna Galeria Sztuki jest w pełni wirtualna, łatwa w dostępie i ogólnodostępna pod adresem: https://ekiosk.defacto.org.pl/Galeria/

Nowi użytkownicy, chętni poznać i zwiedzić pełne zbiory Galerii, mogą dokonać rejestracji na stronie: https://ekiosk.defacto.org.pl/Galeria/Home/Register

W Niewidzialnej Galerii Sztuki dzieła podzielone są nie tylko na poszczególne epoki, kierunki oraz artystów, ale również muzea i galerie. Użytkownicy w łatwy sposób mogą wyszukiwać interesujące ich audiodeskrypcje, zwiedzać wirtualnie zbiory największych światowych galerii, poznawać przekrojowo twórczość określonych artystów oraz sztukę interesujących ich epok. Uzupełnieniem Galerii są również wydawane co miesiąc albumy tematyczne o sztuce, dostępne w formie wysyłkowej poprzez e-mail lub CD wysyłane na adres korespondencyjny. W ramach projektu Niewidzialna Galeria Sztuki dla Osób Niewidomych, zorganizowane zostały warsztaty zatytułowane „Between – pomiędzy sztuką a człowiekiem”. Każdy z warsztatów skupia się na dostarczaniu uczestnikom dogłębnej i szerokiej wiedzy na temat jednego wybranego artysty. Dzięki wykorzystaniu wszystkich możliwych pozawzrokowych metod prezentowania sztuki niewidomemu odbiorcy, jak chociażby poprzez audiodeskrypcję, poezję, muzykę, taniec; warsztaty pozwalają dosłownie dotknąć historii i poczuć ją poprzez określone faktury, zapachy, smaki i dźwięki, specyficzne dla epoki danego artysty.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Copyright (c) 2018 defacto.org.pl