Strona główna

O nas
Statut
Sprawozdania
Władze
Kontakt

Kiosk z prasą dla niewidomych

Niewidzialna Galeria Sztuki

Internetowy Klub Filmowy Osób Niewidomych „Pociąg”

Audio-Wolontariat

Odwiedź nas na Facebook'u

VII Festiwal Kultury i Sztuki
(dla Osób Niewidomych)

Zamówienia na towary i usługi

Kiosk z prasą dla niewidomych jest prowadzony przez Stowarzyszenie „De Facto”. Oferuje osobom niewidomym i słabo widzącym samodzielny dostęp do czasopism z polskiego otwartego rynku prasowego. Korzystanie z Kiosku jest bezpłatne. W Kiosku z prasą czasopisma są przekształcane na formę dostępną dla osób niewidomych. Pliki artykułów umieszczone w wielu „ramkach”, na wielu stronach i na wielu warstwach są przekształcane na jeden ciągły tekst w cyfrowym pliku tekstowym. Każdy artykuł jest ułożony w porządku: tytuł, autor, treść. W czasie adaptacji usuwane są element graficzne, ale w miejsce ważnych ilustracji zamieszczone są ich tekstowe opisy. Czasopisma wysyłane są tylko do zarejestrowanych czytelników. Ze względu na specyficzne potrzeby czytelników prowadzimy dla Państwa:

Kiosk prenumeratowy – czasopisma wysyłane są automatycznie pocztą elektroniczną lub na CD w plikach tekstowych. Czasopisma można czytać jedynie przy pomocy udźwiękowionego komputera lub telefonu.
Instrukcja i dokumenty do pobrania:

Kiosk audio – czasopisma zapisywane w plikach cyfrowych i audio mp3 na CD i przesyłane pocztą tradycyjną. Czasopism można czytać przy pomocy odtwarzaczy CD.
Instrukcja i dokumenty do pobrania:

e-Kiosk – czasopisma dostępne na stronie można czytać przy pomocy komputera, specjalistycznego oprogramowania, telefonu komórkowego, dostępu do sieci Internet. www.ekiosk.defacto.org.pl.
Instrukcja i dokumenty do pobrania.

Kiosk z prasą w zapisie Braille’a – czasopisma adaptowane na zapis Braille`a i wysyłane pocztą tradycyjną.
Instrukcja i dokumenty do pobrania:

Pytania kierujcie Państwo do administratora: biuro@defacto.org.pl lub telefonicznie: poniedziałek i wtorek w godzinach 900-1400, tel. 24 366-00-00.

Kiosk z prasą dla niewidomych finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Copyright (c) 2018 defacto.org.pl